Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana

 

Szanowni Państwo,

Wszystkie zajęcia organizowane w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 2 dla Państwa dzieci są bezpłatne. Zachęcamy jednak do wpłat darowizn na rzecz OPP2. Dodatkowe fundusze pozwolą nam doposażyć wiele miejsc w taki sposób, aby czas spędzany po szkole był dla Państwa dzieci jeszcze bardziej przyjemny i pożyteczny.
Sami dbamy o wyposażenie sal, pracowni, boisk i placu zabaw. We własnym zakresie organizujemy różne konkursy, wycieczki, imprezy lub uroczystości. Kupujemy materiały do zajęć, dekoracji i pomoce dydaktyczne. Korzystamy z zajęć na hali sportowej, basenie, pozyskujemy bilety do teatru lub innych miejsc rozrywki. Chcemy stale podnosić jakość oferowanych przez nas zajęć.

Wpłata nawet 10 zł miesięcznie będzie dla nas ogromnym wsparciem. Jednocześnie podkreślamy, że wpłaty są dobrowolne.

Jeśli zdecydują się Państwo nas wesprzeć, to prosimy o wpłaty na następujące dane.
Nr konta: 29 1030 1508 0000 0005 5101 1054
Tytułem: Darowizna na działalność statutową OPP2, ul. Nobla 18, 03-930 Warszawa

Bardzo dziękujemy za każdy grosz!

Pozdrawiamy,
Zespół OPP2

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że od września 2022 w OPP2 obowiązuje nowy adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie potrzeby kontaktu z naszą placówką uprzejmie prosimy pisać na w/w. adres e-mail.

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa uspokoić, ponieważ wszystkie wiadomości e-mail dotychczas wysłane na poprzedni adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dotarły do nas.

Szanowni Państwo,

Od tego roku zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z Robotyki (ozoboty) (7-14 lat) i eksperymentów (9-13 lat) pod nazwą Mali naukowcy – nauka nie musi być nudna! Zajęcia w trakcie, których dzieci zobaczą i przeprowadzą mnóstwo szalenie interesujących i zaskakujących eksperymentów, a to wszystko akompaniamencie dymu oraz ogromnej dawki wiedzy, połączonej z zabawą. 

Dodatkowo informujemy, że w ramach zajęć z gier i zabaw sportowych wprowadzamy nowe atrakcyjne formy. Zajęcia będą nastawione na rozwój ogólnej sprawności fizycznej dzieci, poprzez gry i zabawy zespołowe z elementami rywalizacji. Zajęcia mają na celu podnoszenie umiejętności sprawnościowych, budując ich satysfakcję oraz poczucie własnej wartości.  Uczestnicy będą mogli poznać zasady i zagrać w następujące gry: bilard, piłkarzyki, Teeball - baseball dla dzieci, Kwadrant siatkarski, kwadrant piłkarski, Rugby tag, podstawy gimnastyki, gry i zabawy z piłkami o różnej wadze i wielkości. Bardzo szeroko podczas tych zajęć będą wprowadzane elementy piłki nożnej (szczególnie w najmłodszych grupach).

 

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie rozszerzyliśmy również w ramach naszych możliwości miejsca na pozostałych zajęciach - zachęcamy do sprawdzenia!

 

Prosimy zapisywanie w rekrutacji na wolne miejsca.

 

Zapraszamy!

Drodzy Wychowankowie, Szanowni Rodzice!

 

Z przyjemnością witamy Was po wakacjach i zapraszamy do spotkania na naszych zajęciach!

Ruszamy już 12 września, plan zajęć umieścimy na naszej stronie najpóźniej 6 września.

 

W tygodniu 12 - 16 września zapraszamy rodziców i dzieci na spotkania z nauczycielami na początku każdych zajęć. Nauczyciele przekażą Państwu najważniejsze informacje organizacyjne. Będzie też możliwość ustalenia grupy, do której będzie chodzić dziecko w przypadku zajęć, które odbywają się więcej niż raz w tygodniu. Będzie też możliwość kontaktowania się z nauczycielami drogą mailową (adresy na naszej stronie).

Na pierwsze zajęcia przynosimy OBOWIĄZKOWO wypełnioną Kartę Uczestnika. Jest do pobrania w systemie rekrutacji.

 

Od 1 września ruszyła rekrutacja na wolne miejsca. Pojawiły się nowe zajęcia i nowe grupy już Wam znanych zajęć.

 

https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

 

Zapraszamy!

Szanowni Rodzice/Opiekunowie,

 Uprzejmie informujemy, że od dnia 16 sierpnia od godz. 12:00 do 19 sierpnia godz. 18:00 przyjmujemy wnioski od kandydatów na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023.

Pod adresem:  https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl  został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do placówek wychowania pozaszkolnego.

Dokumenty w wersji papierowej należy składać w placówce, zgodnie z terminami w harmonogramie rekrutacji,  w zaklejonej i podpisanej kopercie (imię nazwisko kandydata) w wyznaczonym miejscu ( specjalnie przygotowane pudełko w przedsionku ) w godz. 8:00 – 20:00

 Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami postępowania rekrutacyjnego oraz harmonogramem rekrutacji do placówek wychowania pozaszkolnego na rok szkolny 2022/2023:

https://edukacja.um.warszawa.pl/-/zapisy-na-zajecia-rozwijajace-zainteresowania-i-uzdolnienia-w-placowkach-wychowania-pozaszkolnego-w-roku-szkolnym-2022-2023

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia
się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową1, która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.

Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana2. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?
W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności, od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego.

Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet):
- przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5,
lub
- przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu.

Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do sieci ciepłowniczej.

POMOC FINANSOWA
Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej. W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji  uzyskasz na stronach:
www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie,
www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze.

W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

WARTO WIEDZIEĆ
Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł!


1 Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie  paliw.
2 Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zajęcia w OPP2 odbywają się w normalnym trybie do 15 czerwca (środa) włącznie. W dniach 17 - 18 czerwca nie ma zajęć.

W tygodniu między 20 a 24 czerwca placówka pełni dyżur opiekuńczo - wychowawczy w godzinach 15:00 - 19:00. Nie ma wtedy zajęć stałych.

Życzymy miłych wakacji i zapraszamy do zapisów na Lato w mieście 2022 (zajęcia dla osób indywidualnych odbywają się w dniach 1-31 sierpnia, od pon. do pt. w godz. 13:30 - 15:00). Szczegóły już wkrótce na naszej stronie.

Pozdrawiamy,
Zespół OPP2

Szanowni Państwo,
informujemy, że ruszyły zapisy na Warszawską Akcję Lato w Mieście 2022.
W naszym Ognisku zajęcia dla uczestników indywidualnych prowadzimy od 1 do 31 sierpnia w godz. 13:30 - 15:00, od poniedziałku do piątku.

Zapisy przyjmujemy do końca trwania Akcji, wyłącznie na podstawie wypełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego karty uczestnika zawartej na naszej stronie internetowej.

Pliki do pobrania:

Regulamin Lato w Mieście 2022

Plan Lato w Mieście 2022

Karta uczestnika Lato w Mieście 2022

Zapraszamy!