Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana

 

Drodzy Wychowankowie!

Na czas zawieszenia zajęć w Ognisku zapraszamy Was do korzystania z nowej zakładki na naszej stronie - Ognisko ONLINE. Postaramy się codziennie dorzucać w niej coś nowego :) W zakładce tej znajdziecie propozycje zadań od Waszych nauczycieli, związane z zajęciami, na które do nas przychodzicie oraz ciekawostki, zabawy, quizy czy zagadki. Chcemy pozostawać z Wami w kontakcie, także zapraszamy do pisania do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W najbliższym czasie przygotujemy dla Was konkurs, zaglądajcie więc często na naszą stronę!
Pozdrawiamy Was ciepło!

Szanowni Rodzice, Opiekunowie!

Na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji  Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 492), informujemy, że zajęcia w Ognisku zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem sanitarno-epidemiologicznym na terenie m.st. Warszawy oraz prewencyjnymi działaniami, podjętymi przez Urząd m.st. Warszawy, na terenie dzielnicy Praga-Południe zawieszone zostają do odwołania wszystkie:

  1. wydarzenia kulturalne

  2. imprezy sportowe

  3. zebrania i zajęcia kulturalne oraz sportowe

których organizatorem jest m.st. Warszawa lub jednostki nadzorowane i podległe miastu.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z dniem 12 marca 2020 r. zostają zamknięte do odwołania wszystkie pływalnie, sauny oraz siłownie, których zarządcą jest miasto.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

Od 16 marca 2020 r. do 25 marca zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, ogniska pracy pozaszkolnej oraz inne niewymienione placówki) a także szkoły wyższe.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nastąpi czasowe zamknięcie instytucji kultury, w tym bibliotek publicznych w dniach od 12 do 25 marca 2020 r.

Powyższe działania podyktowane są przede wszystkim troską o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy.

Tomasz Kucharski

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

m.st. Warszawy

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że ruszyły zapisy na basen (nauka i doskonalenie pływania). Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne w sekretariacie Ogniska w godzinach przyjęcia interesantów do dnia 17.03.2020 r.

Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/